HODOWLA BERNEŃSKICH PSÓW PASTERSKICH

zwiazek-kynologiczny-green-kalej

Green Kalej to rodzinna hodowla berneńskich psów pasterskich założona w 2016 r.
Berneńczyki pokochaliśmy dzięki naszej pierwszej suczce Abi. Obecnie w naszej rodzinie mamy jeszcze Aszerę, Mojrę i najmłodszą Lamię.

20 czerwca nasza suczka Mojra Canis Admirabilis została mamą. Urodziła 12 szczeniąt: 10 piesków i 2 suczki.  Szczeniaki będą gotowe do odbioru w sierpniu. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji szczeniąt :-)

   

 

 

 

  


Abi - Green Kalej - Częstochowa - hodowla berneńskich psów pasterskich Aszera - Green Kalej - Częstochowa - hodowla berneńskich psów pasterskich     Lamia       
Psy są naszą pasją od zawsze, cały czas rozwijamy działalność związaną z hodowlą, szkoleniem i opieką nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.
Berneńczyk jest psem harmonijnie zbudowanym, mocnym i umiarkowanie dużym. Jego szata jest lśniąca i lekko falowana, a w trójkolorowym umaszczeniu dominującą rolę odgrywa czarny. Bielą połyskuje front klatki piersiowej, tworząc tak zwany szwajcarski krzyż. Brązowe znaczenia pojawiają się na kufie, nad oczami i na łapach. Pożądane są białe łapy i biała końcówka ogona. Biel kufy sprawia, że pies wygląda przyjaźnie. Trudno dopatrzyć się u berneńczyka jakiejkolwiek przesady – zjednuje sobie otoczenie pozytywną aura, jaką roztacza. Wszystkie te cechy podkreślają harmonię i urodę jego budowy. Zwierciadłem serca jest przyjazne spojrzenie brązowych, dobrodusznych oczu.

Berneńczyki kochają cały świat, a nade wszystko swoich właścicieli. To właśnie przywiązanie do człowieka, dobroduszność i łagodny charakter uczyniły z berneńczyka idealnego psa rodzinnego. Berneńczyk potrzebuje stałego, bliskiego kontaktu z człowiekiem i innymi psami. Najlepiej czuje się w domu pełnym ludzi i wyjątkowo mocno przywiązuje się do swoich właścicieli. Jest to pies zrównoważony, wyrozumiały, kochający dzieci. W codziennych sytuacjach sprawdza się jako pies czujny i odważny, uważany jest za łatwego w ułożeniu. Jest to pies idealny dla ludzi kochających przyrodę i spacery po polach i lasach, podczas takich wędrówek pies będzie zawsze blisko człowieka. Idealnymi warunkami dla berneńskiego psa pasterskiego jest dom z ogrodem, potrzebuje on miejsca do swobodnego ruchu, ale również bezpośredniego, stałego kontaktu z człowiekiem.

Wzorzec rasy - Berneński Pies Pasterski - zobacz


 

 

Strony internetowe Częstochowa: Wykonanie: Studio Pivot www.pivotstudio.pl